Wednesday, April 23, 2008
Is it true?
Guess what? This small bowl of preserved vegetable actually cost $3! When mum argued that it's not even fresh vegetables, the owner argued, "Auntie, everything is expensive now. Our min charge for every dish here is $3 if you wanna takeaway"
What the $%^&*()_ right?! A pack of si chuan zai from the market cost only $1...
The current situation sure create much opportunities for some ya..
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment